Należyte kosze do segregacji śmieci

światło
W obecnych czasach sortowanie śmieci stało się koniecznością. Każdemu świadomemu obywatelowi musi zależeć na czystości naszej planety.
Podjęcie się codziennej segregacji śmieci jest skomplikowane nierzadko ze względu na brak miejsca na kubły na odpadki w naszych kuchniach.

światło
Autor: Lilliputiens
Dobra segregacja potrzebuje bowiem posiadania co najmniej kilku takich koszy. Na szczęście producenci pojemników na odpady wychodzą naprzeciw takim kłopotom i oferują rozwiązania, jakie pozwolą na organizację efektywnego kącika do segregacji nawet w malutkich kuchniach.
Kosze do segregacji śmieci są robione w wielu zabarwieniach, co odpowiada gatunkowi odpadków. Jest to powszechnie przyjęty zbiór odcieni, który wykorzystywany jest nie tylko w domach prywatnych, ale także przez wszelkiego rodzaju zakłady oczyszczania. Kosz na śmieci niebieski przeznaczony jest tylko na papier. Kolor czerwony pojemnika oznacza śmieci z metalu i aluminium. Są to między innymi puszki, oraz metalowe części. Odcieniem zielonym oznaczone są zbiorniki przeznaczone do segregacji kolorowego szkła, natomiast białe zbiorniki są poświęcone do szkła białego. Należy pamiętać, żeby butelki nie były zbite i wypełnione cieczami. Oprócz tego powinno się eliminować z nich zakrętki, kapsle, podkładki i klamry. Plastik i metal wrzucamy do żółtych pojemników. Istnieją także resztki, których nie wolno wyrzucać do żadnego pojemnika. Powinno się je zanieść w miejsce ustalone.

Na rynku znaleźć można dużo odmian kubłów. Należałoby wiedzieć, że w domowych warunkach zazwyczaj używane są kosze niebieskie, żółte i zielone.