Nawilżanie powietrza – jak to wykonać?

oczyszczacz powietrza Air Naturel
Obecnie jednym z uciążliwych zjawisk, z jakimi spotyka się człowiek, jest niewłaściwa wilgoć powietrza. Ztwierdzono, że zarówno zbyt wilgotne, jak i zbyt suche powietrze wpływa niekorzystnie na ludzki organizm. W konsekwencji doprowadza to czasami do alergii czy innych schorzeń. Znaczną wagę przywiązuje się więc do dbania o oczyszczone i zdrowe powietrze w pomieszczeniach. Dotyczy to nie tylko budynków i lokali włascościowych. Sprawa ta ma tym większe znaczenie w przypadku pomieszczeń, gdzie naraz jest wiele osób. Są to przykładowo biura dużych firm, w których często montowanym przyrządem jest klimatyzacja.

nawilżacz
Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Z kolei często pojawiającym się zjawiskiem w nowych wnętrzach jest nadmiernie suche powietrze. Wynika to z tego, że w dzisiejszym budownictwie zazwyczaj zastosowane jest centralne ogrzewanie, w wyniku czego stopień wilgotności powietrza jest bardzo niski (czytaj więcej). Właściwe nawilżacze powietrza pozwalają jednak na odwrócenie tego stanu rzeczy.

Nawilżacze na kaloryferNajczęściej występującym elementem, który jest używany do walki z przesuszonym powietrzem są ceramiczne pojemniki zawieszane na kaloryferze. Jest to nic innego jak pojemnik z wodą, która pod wpływem wysokiej temperatury paruje i zwiększa wilgotność w pomieszczeniu. Takie nawilżacze mają jednak bardzo małą skuteczność.

Chcesz doszkolić się z tego intrygującego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Po prostu idź tu (http://touchofart.eu/Pejzaz/kategoria/) i przejdź do następnej witryny.

Ich działanie jest raczej krótkotrwałe. Poza tym nierzadko występuje sytuacja, że domownicy zapominają napełnić go wodą. Jego niezaprzeczalną zaletą jest natomiast zawsze niska cena. Z drugiej strony jednak niekiedy można zapłacić większą kwotę za wyższą skuteczność urządzenia (ciekawy artykuł).

Nawilżacze ozdobne
Przedmioty dekoracyjne kojarzą się zwykle z elementami tradycyjnymi, niezaawansowanymi technologicznie. Tymczasem nowoczesny nawilżacz powietrza może być i skuteczny, bo oparty na nowych technologiach, i być elementem ozdobnym. Obecnie dużą popularność zdobyły urządzenia ultradźwiękowe, których efektywność jest bardzo duża. Urządzenia takie oferowane są na dzień dzisiejszy w zasadzie w dowolnych kształtach. Można więc przykładowo dobrać urządzenie do pokoju dziecinnego, kupując nawilżacz w formie zwierzątka. Wykorzystywane są też dekoracyjne nawilżacze na parę, które dodatkowo emitują delikatne wielobarwne światło.