Rewelacyjny pomysł na wykorzystanie drewnianych skrzyń – mebelki ze skrzynek z drewna – Czytaj!

Zakupiłaś dom i masz dość okrojony budżet na jego urządzenie? Tym samym masz serdecznie dość życia w tekturowych pudełkach? Mamy na to radę – możesz wykonać sobie tymczasowe meble ze drewnianych skrzyń.

Dziś publikujemy pomysł na skrzynki, które mogą zastąpić regał na książki!

meble z pomysłem

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności znajdź kogoś, od kogo możesz kupić albo dostaniesz dużo drewnianych skrzynek, takich jak te w których sprzedaje się jabłka. Najlepiej by były nieużywane i bez zabrudzeń. Nie będziesz musiała wtedy spędzić długich godzin na szlifowaniu ich papierem ściernym. Przemyśl, czy chcesz by były one w odcieniu naturalnym, z widocznymi słojami, czy może pomalujesz je na jakiś ciekawy kolor. Tak czy siak, kup albo bezbarwny impregnat do drewna, oświetlenie (zobacz więcej info) kolorową farbę – sprawdź na blogu: meble ze skrzynek drewnianych.

Kiedy już odpowiednio przygotujesz skrzynie przygotuj się na to, że będziesz musiała je czymś połączyć jedna do drugiej, oświetlenie (zobacz kliknij tu) przybić do ściany. Zaplanuj w jaki sposób mają być umocowane, w jakiej konfiguracji, zarysuj ołówkiem i wystartuj zabawę w wiercenie dziur. Optymalnie kiedy od razu druga osoba będzie odkurzała pył – unikniesz długotrwałego sprzątania. Gdy już przybijesz skrzynki do ściany pozostaje postawić na nich książki.

Możesz również przyozdobić regały różnymi kolorami i drobiazgami.
Równie łatwym zadaniem jest zrobienie ze skrzyń lub palet foteli do siedzenia i stolika kawowego. Wystarczy położyć na sobie kilka sztuk, w zależności jaką wysokość chcemy uzyskać i położyć nań kilka jaśków. Na dwie skrzynki wystarczy nałożyć taflę szkła i… gotowe! Pozostaje zaprosić przyjaciół, zaparzyć smaczną kawę, nalać do lampek wino i oddać się przyjemnemu relaksowi z przyjaciółmi. Po więcej szczegółów wejdź na