O czym pamiętać wybierając firany oraz zasłony? Na co koniecznie zwracać uwagę?

Każde z okien bardziej korzystnie wygląda, jak jest na nim firana i zasłona, lecz ażeby rzeczywiście tak było, trzeba ją dopasować biorąc pod uwagę wiele czynników, szczególnie takich odnoszących się do rozmiaru.

Odpowiednie dopasowanie firany lub zasłony nie jest wcale takie łatwe, tak więc przed kupnem warto określić, jaki jest rodzaj pomieszczenia, do którego będa one przeznaczone.

Sprawdź, że praktyczna propozycja (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/lozka-dzieciece/) ma użyteczne informacje, okażą się cenne – one Cię niewątpliwie kompletnie pochłoną. Wejdź tu!

Jest to istotne, gdyż na tej podstawie łatwiej dobrać kształt, wzornictwo i kolor do upiększenia okna.

Jeśli okno jest niezbyt duże to oczywiście dopasujemy dodatki w stonowanych odcieniach, które pozbawione są bogatych wzorów, dzięki temu zagwarantujemy bardziej korzystny dopływ światła. Jeżeli zaś mamy dużych rozmiarów okna, to nie ma takiego problemu, dodatki nie będa dominować tej przestrzeni. Tego typu większe okna, co wiadome, mają więcej walorów, prościej je wykorzystać z korzyścią dla ogólnego wyglądu mieszkania.

firana

Autor: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przed kupnem zawsze określmy, czy osłona okna jest jedynie formą dekoracji, może może ma także pełnić funkcję praktyczną, a jeżeli tak to bardzo ważny jest wybór odpowiedniego metrażu tkaniny. Najistotniejsze, ażeby pamiętać, że firana oraz zasłona powinny mieć odpowiednie parametry, bo dzięki temu zawsze wybierzemy coś najlepszego.
Z tego względu sprawdzajmy, do której wysokości powinny sięgać, jak bardzo mocno powinny być zmarszczone, na jakiego rodzaju karniszu zawieszone, a również jaką metodą będą upięte.

Jeżeli odpowiemy sobie na te pytania, łatwiej nam będzie wybrać najlepszy wzór. To oczywiście nie wszystkie pytania, które warto sobie zadać, ale z pewnością jedne z istotniejszych, bez których ciężko wybrać właściwie.