Osuszacz powietrza zamiast radykalnych metod likwidacji grzyba

Za duża wilgotność powietrza może doprowadzić do namnożenia się szkodliwych drobnoustrojów oraz powstania pleśni i grzyba. Przyczyn wilgotnego powietrza jest dużo, nawet susząca się we wnętrzu odzież może znacząco podnieść poziom wilgoci. Może to być przyczyną groźnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza u ludzi cierpiących na dolegliwości układu oddechowego.

osuszacz powietrza

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Wilgotne powietrze może także powodować zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń na prąd, korozję części z metalu w urządzeniach gospodarstwa domowego czy wypaczenie kosztownych, drewnianych mebli lub cennych instrumentów muzycznych.

Od dawna istotna jest wiedza z przeróżnych specjalizacji. Wówczas aktualny artykuł przyda się nam wszystkim. By ją posiąść, możemy przeczytać artykuł pod poniższym linkiem.

Aby temu zapobiec wykorzystuje się przyrządy nazywane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj: oferta osuszaczy powietrza).

Nieskomplikowane i skuteczne przyrządyHigrometr, czyli przyrząd określający poziom wilgotności powietrza jest najważniejszą częścią urządzenia. Stopień wilgotności jest prezentowany w procentach, za optymalne warunki uznawana jest wilgotność na poziomie 50%. Kiedy ten poziom zostanie przekroczony, higrometr uruchomi osuszacz. Osuszacz taki w pierwszej kolejności kieruje powietrze do filtru usuwającego kurz i nieczystości. Samo osuszanie stanowi proces dwuetapowy: najpierw powietrze jest schładzane a następnie ogrzewane. W obu tych procesach woda zawarta w powietrzu skrapla się i spływa do pojemnika na wodę. Drugim kluczowym elementem każdego urządzenia osuszającego jest higrostat. Wykorzystywany jest do utrzymywania stałego, potrzebnego stopnia wilgotności powietrza. Bez tej części osuszacz powietrza mógłby nadmiernie osuszyć powietrze, co także jest zjawiskiem niepożądanym.

Dlaczego warto posiadać osuszaczWielką zaletą osuszaczy jest ich niska cena. Nawet bardziej skomplikowane urządzenia nie kosztują więcej niż 1000 złotych. Jest to kwota niewielka w porównaniu z kosztami pozbywania się pleśni ze ściany czy reperacji urządzeń gospodarstwa domowego. Pozbywanie się grzyba może się łączyć z usuwaniem całego tynku ze ścian, co jest długotrwałe i dużo kosztuje.

Dobra wilgotność powietrza to jednak nie tylko dłuższa żywotność sprzętów i przyrządów, to w pierwszej kolejności lepsze samopoczucie. Wykazano, że wiele chorób również bierze się z utrzymania nieodpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach – choroby płuc, reumatyzm czy migrena.