Oświetlenie, jakie zmieni charakter mieszkania. Ciekawe aranżacje

Przy montowaniu nowego oświetlenia dobrze jest czasem wcielić w życie jakieś interesujące pomysły. Coś całkowicie w nowym stylu może zmienić diametralnie konkretną przestrzeń. Zimne i klasyczne pomieszczenie może nabrać wyrazu oraz stać się bardziej przytulne. Jakie pomysły dobrze jest wziąć pod uwagę?

ekran led

Autor: craftivist collective
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo nowych możliwości dadzą halogeny led. Odkąd żarówki te są już dostępne w wielu odcieniach, a nie tylko w zimnej, mało zachęcającej barwie, możliwości użycia znacznie się poszerzyły. Tego typu oświetlenie w postaci małych żarówek można zamontować w wielu miejscach, choćby po to by podkreślić jakąś rzecz. Możemy coś w taki sposób zaakcentować, mocniej zaznaczyć w przestrzeni. Doskonałym pomysłem jest użycie listwy led, która pięknie podkreśli różne załamania ścian. Jest bardzo prosta w zamontowaniu i nie ma potrzeby od razu robić wielkich przeróbek i remontów by móc jej użyć. Występuje w wielu kolorach co stwarza dodatkowe możliwości. Możemy do woli bawić się różnymi aranżacjami – jak znaleźć halogeny led.

Kolejnym ciekawym pomysłem są różnego rodzaju łańcuchy lampek, które głównie kojarzą się z porą świąt. Natomiast świetnie prezentują się na co dzień jako ciekawy akcent świetlny. Powodują, iż przestrzeń robi się bardziej przytulna. Występują w ogromnej ilości różnego rodzaju wzorów, barw i gabarytów. Od większych kul mających fakturę materiału oraz przypominających trochę bombki, po drobne barwne światełka, świecące delikatnym blaskiem. Wszystko zależy od tego jaki klimat mamy zamiar osiągnąć. Niektóre lampki świetnie prezentują się również wtedy, kiedy nie są włączone. Jeszcze inne natomiast są niemal niewidoczne do momentu aż ich nie podłączymy do kontaktu. Dopiero kiedy się świecą mają wpływ na przestrzeń.

klik

Źródło: pixabay.com

Właśnie tego typu lampy, jakie też doskonale się prezentują kiedy nie dają światła, często mają role dodatkową. Są nie tylko częścią instalacji świetlnej ale także swego rodzaju sprzętem w domu. Jest wiele tego typu lamp. Od takich wyrabianych na dużą skalę, które często widziane są w różnych aranżacjach i są już niemal klasyczne, po takie mniej oczywiste, których nie produkuje są masowo. Możemy je zakupić często w małych sklepach. Ceny takich lamp są niestety większe, natomiast takich przedmiotów wcale nie trzeba mieć sporo w domu. Są to rzeczy tak jedyne w swoim rodzaju, iż często trudno je z czymś innym połączyć. Z tego powodu już jeden taki przedmiot sprawi, że wnętrze naszego mieszkania (sprawdź archicom mieszkania muchobór wielki) niesamowicie zyska.