Parę pomysłów, w jaki sposób urządzić kuchnię w starym domu usytuowanym na wsi

Żeby zamieszkać w starym mieszkaniu, trzeba wprzódy ten dom zrozumieć. Powyższe zdanie brzmi dość ideologicznie, lecz niezwykle łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej leciwy dom, tym bardziej skrzypią schody, tym więcej myszy hałasujących nad drewnianą powałą, a w trakcie wietrznych nocy można usłyszeć dudnienie niedomykającego się okna na poddaszu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, zdawałoby się, że nie jest to lokum dla pań o wybujałej wyobraźni i starganych nerwach. Tak czy siak taki dom posiada jednak kilka zalet i stanowi duże pole do popisu, tym razem dla niewiast o artystycznej duszy.
Przypatrzmy się bliżej kuchni, którą w tym przypadku nie wypada urządzać w nazbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wytworzone z drewna dębowego, a nie z słabej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który mebel jest w stanie oddać ducha takiego mieszkania. Na samym tworzywie jednak poprzestać nie wypada i co więcej, trzeba zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.
Kuchnia w stylu vintage będzie najrozsądniejszym wyborem dla naszego kilkusetletniego domu. Cechą rozpoznawczą jest w tym przypadku zaaranżowanie wnętrza na dawną modłę.

Czy odnośnie prezentowanej publikacji masz więcej pytań? (http://microbud.pl/) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

W żadnym razie nie chodzi tutaj o umieszczanie w kuchni próchniejących gratów. Wszelkie sprzęty są jak najbardziej prosto ze sklepu (bateria kuchenna Oras), lecz wykonane tak, aby wyglądały jak te sprzed lat . Rozpoznawczym odcieniem pozostaje biel, która ślicznie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami wystroju, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Ten pokój vintage również będzie naśladował swoim wyglądem dawne pomieszczenia. W jednym z rogów można nawet postawić okrągły kominek, który będzie się bardzo dobrze łączył się z innymi elementami dekoracji, bo przecież biel pozostaje uniwersalnym kolorem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage charakteryzuje się też nietypowymi sprzętami, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI stuleciu. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens bardzo podobny do tego, jaki widzieliśmy w szlacheckim dworku bądź u naszej prababci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie tutaj stoją gustowne szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka ze stalowymi oparciami i ustawionymi w pobliżu posażnymi skrzyniami.