Pomysły na ozdobienie okien i ścian w okresie Świąt

Boże Narodzenie to czas, gdy staramy się, aby nasz dom był pięknie ozdobiony. Za pomocą paru przedmiotów możemy sprawić, że wnętrza zaczerpną swoistego klimatu. Oprócz ozdób choinkowych, stroików, kadzidełek o zimowym zapachu czy lampek, warto pomyśleć o dekoracji okien.

Lekkie i odświeżające aranżacje

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dekoracja okna jest w stanie przekazać odrobinę bożonarodzeniowego klimatu poza dom. Poza tym dopełni inne ozdoby. Jak udekorować okno? Najprostszym rozwiązaniem bywa powieszenie światełek choinkowych.

Sprawdź kolejne tego typu niezwykle cenne źródło informacji na objaśniany temat – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie (https://wkg.pl/oferta/branze/budownictwo/).

Dobieramy odpowiadającą nam długość czy kolor i przyczepiamy w wymyślony przez siebie sposób. Jeśli jednak jesteśmy zadania, że jest to rozwiązanie zbyt banalne i szukamy czegoś oryginalnego warto obudzić swoją fantazję i stworzyć coś unikatowego. Perfekcyjne rozwiązanie to ciekawa zawieszka, którą przywieszamy w oknie. Elegancji doda bombka przymocowana przy pomocy wstążki. Świetnie sprawdza się tu czerwień ze złotem, granat ze srebrem, lecz również każde połączenie pasujące do mieszczących się we wnętrzu dekoracji. Oprócz tego możemy przypomnieć sobie nasze dzieciństwo i wyciąć papierowe śnieżynki. Stanie się to wyśmienitą

Świateczna gwiazdka

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą. Dodatkowo do zabawy najlepiej jest dołączyć dzieci. Jest to idealny sposób wspólnego spędzania czasu. Z maluszkami można także dekorować dom za pomocą sprayu imitującego śnieg.

Jak myślisz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i sprawdź praktyczne informacje (https://bubucraft.pl/prezent-na-dzien-matki-i-ojca) – pochłoną Cię totalnie.

Jest dobrze zmywalny, nie ma kłopotu z poprawianiem wzorów. Jest możliwość tworzenia ich samodzielnie lub wykorzystując gotowe szablony. Śnieg w sprayu to również doskonałe rozwiązanie, kiedy poza domem brak prawdziwego puchu. Wróćmy do zawieszek. Zawieszka to cudowna dekoracja okna. Naprawdę interesująco prezentują się ozdoby wykonane z jadalnych elementów. Dobrą propozycją jest złączenie zasuszonych plasterków cytryn.

Więcej na ten temat: ozdoby wiszące

Słońce sprawi, że staną się witraż. Perfekcyjne będą także własnego wykonania pierniczki. Należy wspomnieć, że ta dekoracja okna świątecznie pachnie! Interesującym sposobem jest malowanie okien mydłem. Taką dekorację również niezwykle prosto się zmywa. Klimat Świąt może być podsycana ciekawą dekoracją pomieszczeń – czytaj więcej. Warto pamiętać również o oknach, które – świetnie upiększone – dodadzą blasku wszystkim innym ozdobom.