Poszukujesz pomysłu na swoje własne cztery kąty? Wypróbuj fototapetę

Posiadanie własnego mieszkania związane jest zawsze z pragnieniem jego idealnego urządzenia. Dzisiaj w sklepach z artykułami do wykończenia wnętrz kupić można mnóstwo przeróżnych materiałów, które pozwalają wyczarować wnętrze niczym z marzeń. Wartym polecenia rozwiązaniem są z całą pewnością fototapety, które stosować można już nie tylko w salonie czy pokoju przeznaczonym do spania, ale również w łazience i kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: The Meat Case
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta w kuchni to naprawdę świetne rozwiązanie, jeżeli nie zamierzamy stawiać na najczęściej wykorzystywane rozwiązania do których zalicza się kafelki ceramiczne umieszczone nad blatami roboczymi. Fototapeta w kuchni znajdująca się nad blatem roboczym ożywia kuchnię i wprowadza do niej oryginalny, nieznany dotąd klimat. Powinno się jednak pamiętać, że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panuje dość wysoka wilgotność powietrza. Do tego doliczyć należy unoszący się tłuszcz, który powstaje w trakcie przyrządzania rozmaitych potraw. W związku z tym fototapeta narażona jest na szybkie brudzenie się oraz utratę doskonałego wyglądu – ekstra źródła. Dzisiejsze rozwiązania są jednak na tyle nowatorskie, że bez obaw fototapeta może być przyklejona także w pomieszczeniu kuchennym. Trzeba jedynie postawić na fototapetę laminowaną. Za sprawą laminatu nie będzie ona pochłaniania zaburzeń, a wilgoć nie będzie niekorzystnie wpływała na jej świetny wygląd. Laminowane tapety można bez obaw o ich doskonałą kondycję myć. Zmoczoną w wodzie z dodatkiem delikatnego środka myjącego szmatką wystarczy delikatnie przetrzeć ich powierzchnię, aby osadzony na niej tłuszcz i inny brud w ekspresowym tempie usunąć.

fototapeta do łazienki

Autor: Florent LANNOY
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety do łazienki także muszą być porządnie dobrane. Łazienka to kolejne pomieszczenie w naszym domu, w którym panuje poziom wilgotności powietrza wyższy niż w pozostałych pomieszczeniach. Jednocześnie używane tutaj mydła oraz inne specyfiki kosmetyczne mogą opadać na powierzchnię fototapety, tworząc trudną do usunięcia warstwę. Dlatego fototapety do łazienki również powinny być pokryte laminatem. Wówczas będzie można je myć, a ich wygląd będzie perfekcyjny przez naprawdę długi czas. Fototapety laminowane nie stracą swojego kształtu nawet wtedy, gdy zaleje je woda. Wybór fototapet jest teraz naprawdę duży. Bez problemu kupić można te z motywami idealnymi zarówno do łazienki, jak i do kuchni – Demur. Przeróżne owoce, warzywa, zapierające dech w piersiach pejzaże, muszle – to motywy, które doskonale sprawdzają się w tych pomieszczeniach w naszym domu. Jeśli nie chcemy fototapety naklejać bezpośrednio na ścianę, możemy umieścić ją w antyramie i następnie powiesić. To także interesujące rozwiązanie, którego wykorzystanie warto rozważyć. Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób lubiących często zmieniać na przykład kolor ścian. Chcąc zmienić wygląd pomieszczenia, wystarczy tylko zdjąć antyramę ze ściany. Wymiana fototapety również nie będzie problemem.