Rolety „dzień-noc” – dekoracja okien i efektywne osłony przeciwsłoneczne

Rolety dzień-noc pełnią dwie ważne funkcje. Po pierwsze są one wspaniałą dekoracją w domu lub mieszkaniu, a po drugie doskonale sprawdzają się w roli osłon przeciwsłonecznych. Rolety osiągalne są obecnie w rozmaitych wzorach i odcieniach, dzięki temu zdołamy dopasować dobre do aranżacji domu bądź mieszkania.

Roleta

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Prezentują się gustownie, modnie i stylowo. Sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru i niepowtarzalnego wyglądu.

Ten artykuł jest niezwykle wciągający? Jeśli także takie jest Twoje zdanie, to wejdź na polecany artykuł (https://reling.pl/pl/c/szerokosci-40-cm/23), który ma równie cenne dane.

Nie można odmówić im też praktyczności. Ich decydującą zaletą jest to, że cudownie odbijają światło słoneczne. Dzięki temu nawet w skwarne dni w domu czy też mieszkaniu jest sporo chłodniej. Chronią przed słońcem oraz szkodliwym promieniowaniem. To samo można oznajmić o innych osłonach przeciwsłonecznych – żaluzjach czy roletach klasycznych. Czym więc odróżniają się rolety dzień-noc od innych rodzajów osłon okiennych? Najlepiej zobaczyć przykłady Fivaro.

Rolety dzień-noc można użytkować w dwojaki sposób, bo umożliwiają one całkowite bądź wyłącznie śladowe zaciemnienie pomieszczenia. Możemy więc samodzielnie zdecydować czy potrzebujemy zupełnie zaciemnić wnętrze domu/mieszkania czy zależy nam na łagodnym świetle wpadającym przez rolety. Jest to współczesny i ogromnie oryginalny system rolet, i właśnie dlatego cieszy się on tak ogromnym zaciekawieniem. W roletach tych główną rolę pełni zastosowana tkanina, składa się z naprzemiennych pasów – przeziernych i blokujących światło. Rolety te mają rozmaite wymiary, odcienie, a także systemy montażu. Zdecydowanie można rzec, iż przynależą do jednych z bardziej popularnych systemów osłon przeciwsłonecznych. Do tego pasują do wszelkiego wnętrza, nadając mu stylu i oryginalności.

Jeżeli zależy Ci na fascynującej dekoracji, która zarazem okaże się przydatna i skuteczna, to wybierz rolety dzień-noc. Na pewno znakomicie sprawdzą się one również w Twoim domu czy mieszkaniu. Poznaj się z rozległą i intrygującą ofertą firm, jakie zajmują się sprzedażą osłon okiennych. Większość renomowanych i doświadczonych sklepów w swoim wyborze posiada rolety dzień-noc, toteż nie będziesz mieć kłopotu z ich zakupem.