Rozjaśniamy mieszkanie za sprawą diod LED. Co powinniśmy wiedzieć już na początku?

Lampy LED są obecnie bardzo popularnym elementem wykorzystywanym współczesnych aranżacjach mieszkań, restauracji albo innych pomieszczeń. Same są piękną ozdobą, ale również w zestawieniu z innymi elementami potrafią zagwarantować bardzo przyjemny klimat w pomieszczeniach. Jednakże bardzo wiele zależy od tego, gdzie je umieścimy, jakiego rodzaju lampek będziemy używać, jak często owe lampy będą ułożone, jakie światło będą dawały i czy wybierzemy jeden kolor czy kolorowe.

taśma led

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wybieramy odpowiednią taśmę LED z punktu widzenia technicznego musimy kierować się przede wszystkim parametrami świecenia oraz ich jakością. Diody LED lepszej jakości posłużą przez wiele lat i będziemy ich używać bezawaryjnie, natomiast taśma tania i słaba będzie się przepalać i gorzej świecić po miesiącach albo latach świecenia. Musimy też przemyśleć przeznaczenie LED-ów. Od miejsca , w którym diody będą, zależy jasność świecenia lampek, szczelność, konieczność zastosowania profilu aluminiowego oraz barwa światła. Do oświetlenia służącego konkretnemu celowi, na przykład podświetlenia blatów w kuchni lub firma sprzątająca łódź schodów, musimy użyć jak najjaśniejsze taśmy LED, a do oświetlenia ozdobnego (sufitów, ścian, wnęk, akwariów albo półek) wystarczą taśmy o średniej jasności. Jeśli chcemy mieć tylko jedną barwę, taśma LED 5050 nada się idealnie, a gdy chcemy mieć w pomieszczeniu feerię kolorów lub jest to typowe podświetlenie ozdobne, taśma LED RGB 5050 będzie najlepszym rozwiązaniem.

taśma led

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wybór pada na taśmy RGB

Ze względu na małe gabaryty i swoją elastyczność, taśmy LED są przytwierdzane w miejscach trudno dostępnych dla innego rodzaju świateł – popularnych żarówek czy światełek halogenowych. Można spotkać się z zastosowaniem diod LED dosłownie we wszystkich pomieszczeniach mieszkania, ale też w pokojach hotelowych, knajpkach, dyskotekach oraz na zewnątrz, na przykład w ogrodach lub do rozjaśniania podjazdu albo elewacji. Przy pomocy światła LED z powodzeniem podświetla się półeczki, schody, wnęki, meble, sufity albo i ściany. Taśma LED RGB 5050 będzie dawała piękny efekt kolorystyczny, a za komfortowe jej używanie odpowiada dołączony do całej instalacji pilot. W naszych pomieszczeniach możemy uzyskać barwne efekty, ustawić jeden kolor albo sekwencję zmian kolorów. Taśma LED 5050 nie daje tej możliwości.

Taśmy LED najlepiej spełniają swoją rolę, kiedy są skrzętnie schowane a przy tym dają ładne światło, ale same nie rzucają się w oczy. Zweryfikuj dodatkowe informacje na koloreno.pl