Solidne, mocne i eleganckie parkiety z desek dębowych

Drewno dębowe jest obecnie jednym z najbardziej modnych i najczęściej użytkowanych materiałów do produkcji podłóg. Drzewo dębowe charakteryzuje się wieloma parametrami wytrzymałościowymi, jest nadzwyczaj solidne, odporne, natomiast po obróbce przedstawia się faktycznie szykownie i stylowo. Szczególnie polecane są podłogi oraz parkiety z drewna dębowego, jakie sporo podniosą walory wszelkiego pomieszczenia.

parkiet z paneli

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com

Parkiet dębowy cechuje się doskonałą odpornością na ścieranie i zużycie, mało tego cechuje go szeroka twardość. Parkiety dębowe są także odporne na gnicie, wolno więc zdecydowanie ogłosić, że parkiet dębowy to inwestycja na niezwykle długie lata.

Decydując się na parkiet dębowy, posiadamy do wyboru kilka rozlicznych modeli parkietów oraz desek dębowych, w zależności od firmy, którą wybierzemy. W asortymencie sporych firm znajdziemy na przykład parkiety lite dębowe, które stworzone są z litego drewna dębowego. Przeczytaj więcej: www.parkietypryczynicz.com.pl/oferta-pl/o nałożeniu powinny zostać jeszcze konkretnie wyszlifowane oraz polakierowane. Do wyboru mamy także deski podłogowe lite dębowe, jakie skonstruowane są z litego drewna dębowego. Deski instaluje się przez ich przyklejenie, potrzebne jest ich późniejsze wyszlifowanie i polakierowanie. Jeżeli zależy nam na rychłym położeniu parkietu dębowego, to zdołamy również wybrać deski, które już są polakierowane oraz wyszlifowane. Interesujące dane: blog.

Wówczas powinno się je wyłącblog przykleić do podłogi, co niewątpliwie oszczędza mnóstwo drogocennego czasu. W ofercie wielu firm mieści się także deska dębowa olejowana, postarzana oraz frazowana. Podłoga zdoła być również skonstruowana z dębu czarnego, to znaczy takiego, jaki jest poddany należytej obróbce chemicznej.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
Dzięki niej drewno zmienia swój kolor na brunatno-czarny. Daje to faktycznie nietuzinkowy i bardzo oryginalny rezultat. W ofercie licznych firm dostępny jest również dąb thermo, który ma barwę miodowo-brązową. Wskazane jest zapoznać się z przeróżnymi ofertami firm, jakie wykonują parkiety dębowe oraz wybrać taką, która będzie pasować do naszego domu albo mieszkania.