Spa w domu? Dlaczego nie. Aktualnie jest to wzasięgu ręki dla każdego z nas. Nie możesz uwierzyć? Sprawdź

Od pewnego czasu domowe spa może się pochwalić się coraz większą popularnością. Spa nie kojarzy już się nam jedynie z ośrodkami zdrowia czy salonami urody, gdyż małe i niekoniecznie kosztowne zabiegi spa możemy bez problemu przeprowadzić we własnym mieszkaniu. Wystarczająca będzie kąpiel w komfortowej wannie, w wodzie z kroplą aromatycznych olejków.

łazienka z wanną z hydromasażem

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Jak jeszcze do tego postaramy się dodać kilka zapachowych świec i delikatnej muzyki, to zapewnimy sobie prawdziwym relaks. Dobrze mają właściciele domków jednorodzinnych, w których możemy przeznaczyć jedno pomieszczenie na własny salon. Jednak, nie jest to konieczność,ponieważ zazwyczaj wystarczy do tego nawet niezbyt duża łazienka.

Tak określana akwaterapia, czyli hydroterapia ma bardzo korzystny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy, jak również wiele pozostałych narządów. Hydroterapia tak właśnie jest funkcjonowaniem fizjoterapii, sposobem leczenia bodźcowego, która oparta jest na zewnętrznym wykorzystaniu wody. Podstawą tego typu działania są odpowiednia temperatura i ciśnienie wody. Najlepsza do domowego spa jest wanna z hydromasażem. Jest bardzo zaawansowanym technologicznie, ale także bardzo skutecznym sposobem na prawdziwy, zdrowy relaks.

Typy masażu jakie sobie mamy szansę robić dzielimy na wodne, z masażem za pomocą powietrza i mieszane, a więc z masażem wodno-powietrznym. Masaż wodny, czyli hydromasaż jest najpopularniejszy. W jaki sposób to działa? Dysze są zamontowane na ściankach wanny (), ale również na jej oparciu i dnie, a wiec tam, w którym przechowywane są stopy. Tego typu rozmieszczenie dysz pozwala na masaż kręgosłupa, ramion i stóp. Z dysz wypływa woda,pozostaje ona w obiegu zamkniętym. Siłę a także kierunek jej pływów spokojnie mamy szansę regulować. Pewne rodzaje wanien z hydromasażem są uzupełnione także w system wytwarzający ultradźwięki, potęguje to efekt masażu. Zobacz więcej: www.

Jeśli chcesz przeczytać coś rzeczywiście bardzo interesującego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Masaż wodno-powietrzny polega na połączeniu masażu wodnego i perełkowego, dzięki czemu funkcjonowanie może być bardzo efektywne. Wanna posiadająca tego typu układ pozwala na prace w systemie, w którym możemy mieszać różne typy masażu. Największą zaletą tego rodzaju masażu jest zrelaksowanie mięśni oraz poprawa ukrwienia w krótszym czasie, niż ma to miejsce w przypadku samego masażu wodnego.