Sprawdź jak oświetlenie wpływa na samopoczucie!

Od dawna wiadomo, że charakter oświetlenia, jego natężenie oraz barwa mają silny wpływ na nasze funkcjonowanie. Spędzając kilkanaście godzin dziennie w sztucznie doświetlonym pokoju czy biurze należy zdecydować się na wybór najbardziej optymalnego rodzaju światła by tym samym zadbać o komfort pracy lub wypoczynku.

lampy argon i oświetlenie w sklepie internetowym

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród kilkuset rodzajów lamp dostępnych obecnie na rynku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na oświetlenie diodowe i oświetlenie led. Te dwa typy korzystnie wpływają na naszą fizjologię, dlatego są najczęściej wykorzystywane do tworzenia aranżacji określanych jako oświetlenie biodynamiczne.
Modelując odpowiednio natężeniem światła, jego barwą, odbijaniem koloru i kilkoma innymi parametrami można stworzyć efekt bardzo podobny do oświetlenia naturalnego, działającego pozytywnie na stan emocjonalny człowieka, jego koncentrację i samopoczucie.
Zobacz argon lampy
Planując wybór oświetlenia do biura lub lamp (zobacz apd market) do mieszkania należy zwrócić uwagę nie tylko i wyłącznie na ich dekoracyjny charakter i efektywność ale przede wszystkim na wpływ na fizjologię człowieka i jego dobową aktywność. Przed wyborem danego modelu lamp najlepiej skonsultować się z ekspertami, którzy zaproponują najbardziej optymalną opcję i pomogą zaprojektować pełną linię profesjonalnego oświetlenia.