Sprawdź najlepsze rozwiązania dla pomieszczeń.

Kiedy rozmyślasz o tym jak mógłby wyglądać twój ulubiony pokój, od razu przed oczami przewijają Ci się wszelkie rodzaje elementów wykończeniowych. Ich niesamowite układ, potrafi dać jedyne w swoim rodzaju efekty. Wystarczy puścić wodze wyobraźni, aby z normalnych rzeczy, wyczarować zupełnie nową jakość.

wnętrze

Autor: Leo Torri
Źródło: DuPont™ Corian®

Takie oryginalne meble (dostępne tu) mogą na długo cieszyć nawet najbardziej wymagający gust. Nasze pokoje, bez względu na to czy to dom, czy biuro, mogą przy pomocy niewielkich nakładów, otrzymają nowy charakter.

W jaki sposób dojść do takich efektów? Wystarczy trochę czasu, szczypta chęci, jakieś drobne na materiały i a oprócz tego plan działania. Na początku sprawdźmy naszego umeblowania. Jeśli nasze stoły (stół do kuchni) szafy, które mają poobijane boki może warto pomyśleć o ich odświeżeniu. Nowe kolory mogą stanowić doskonały wstęp do innych zmian, a np. pastelowa szafka, złote krzesło będą z pewnością oryginalnie prezentować się na tle innych mebli. Inną sprawą są ściany. Na nich najpierw widać ślady użytkowania. Jeśli znudziły nam się monotonne kolory, to może warto tchnąć w nie troszkę życia.

meble

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Fajnym motywem są szablony, które można dostać w większości sklepów z elementami zdobiącymi. Zestawione ze sobą w każdy sposób, tworzą np. kompozycje roślinne lub zwierzęce. Następnym rozwiązaniem są fototapety. Do kubła można włożyć dawne zdjęcia widoczków, które bardziej szpeciły niż zdobiły ściany. Dziś możemy kupić tapetę na praktycznie każdy temat. Ich wykonanie jest o niebo lepsze idealne. Zwykle dodatek w postaci takiej fototapety potrafi zdziałać cuda.

Jeżeli jednak lubimy klasyczny wygląd naszych ścian, skupmy się na meblach. Dzięki właściwemu wyborowi elementów naszego wyposażenia, będziemy cieszyć się widokiem naszego zmienionego mieszkania przez następne lata. Idealnym miejscem do znalezienia oryginalnych mebli są pchle targi. Pomysłów jest wiele, stąd też zastanówmy się, jaki cel chcemy osiągnąć i dążmy do niego. W magazynach znajdziemy tak dużo różnych narzędzi do tego, że na pewno każdy będzie mógł wprowadzić swój zamiar.