Stawianie domu nie wydaje się być łatwą rzeczą, gdyż potrzebować będziemy dobrych materiałów budowlanych

Budowanie domu musi odbywać się wyłącznie przy wykorzystaniu dobrej jakości materiałów i nowej technologi.
Czasy, kiedy domy stawiało się przy najniższych kosztach oraz niekiedy z byle czego, na szczęście odeszły już do lamusa.

bajka

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
materiał

Autor: Gadget Factory
Źródło: http://pewex.pl
Dzisiaj kupuje się materiały budowlane najwyższej klasy. Rzecz w tym, żeby komfortowo żyło nam się przez wiele lat, ale także o to, aby nowego budynku nie trzeba było odnawiać. Często zdarza się tak, że kilka lat po oddaniu domu do użytku mieszkańcy muszą robić pierwsze remonty. Oznacza to, że materiał był niezbyt dobrej jakości. Nie powinniśmy zatem na tym oszczędzać. Jeśli w ogóle nie znamy się na budowlance, to mądrzej będzie oddać to zadanie w ręce specjalistów. Oni na pewno będą wiedzieć, co robić. Trzeba od razu powiedzieć, w jakie widełki cenowe musi wstrzelić się ekipa budowlana. Pamiętajmy, że materiałów będą potrzebować doprawdy dużo. Piasek, beton, styropian do ocieplenia, drewno – to rzecz jasna dopiero początek listy. Nie zapominajmy, że ilość zamówionego materiału będzie również uzależniona od tego, jak duży dom budujemy, ale również od tego, czy planujemy wybudować piwnicę oraz piętra użytkowe. Wtedy będziemy musieli zrobić bardzo solidne wylewki, które nie byłyby potrzebne, jeślibyśmy stawiali jedynie parterowy budynek.

Należy spytać, czy nie istnieje możliwość uzyskania pewnych zniżek w sklepie, jeżeli weźmiemy wszystko od jednego dostawcy. To może być zauważalna oszczędność. Na dodatek czasami ekipy budowlane mają swe kontakty (zobacz nowoczesne gniazdka i kontakty) i są w stanie coś załatwić.