Stwórz osobisty kalendarz żeby codziennie powracać do miłych chwil…

Każdy z nas letnie wypady ma już za sobą. I z całą pewnością w naszych aparatach, zalega setki zdjęć, które wskazane by było odpowiednio posegregować do pokazania rodzinie czy przyjaciołom. W chłodne jesienno-zimowe dni z pewnością każdy z nas powróci z przyjemnością do chwil spędzonych na plaży, górskim stoku, nie tylko tych z tego roku. Przecież po to pielęgnujemy wspomnienia w postaci zdjęć, aby piękne urlopowe chwile zachować na dłużej.

kalendarz

Autor: Asja Boroš
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne też kojarzycie ten problem. Ponad 600 zdjęć w folderze „wakacje”. Mamy wątpliwości, czy zgrać je na płytę, czy wybrać lepsze ujęcia, aby wywołać i wrzucić do tradycyjnego albumu? Choć propozycje są do przyjęcia, stanowczo ciekawszym pomysłem na wyeksponowanie zdjęć będzie fotokalendarz – wspomnienie wakacji w nowoczesnym wydaniu.

Towarzyszące nam przez cały rok fotokalendarze, nie kolażu dobranych przypadkowych fotek. Fotokalendarze z wakacji to coś znacznie więcej, dlatego, że przedstawiają jakąś historię. Zdjęcia z wakacji można ciekawie zaaranżować na każdej ze stron i podpisać je ciekawymi opisami tego, co miało miejsce w danym dniu. Kalendarz stanie się wtedy swoistą opowieścią, dzięki której nasze wspomnienia cą całe czas żywe i powodują, że w jednej chwili przenosimy się na rozgrzaną słońcem plażę.

Od czego zacząć tworzenie oryginalnej pamiątki?

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy przede wszystkim od przejrzenia wszystkich zdjęć. Zdecydujmy się jedynie na te, które które budzą szczególnie miłe skojarzenia. Następną czynnością będzie projekt. Zdjęcia, które zasługują na wyeksponowanie, podzielmy na kilka kategorii. Na przykład na zdjęcia z plaży, z wycieczek, te z uchwyconym detalem. Takich zdjęć będzie z całą pewnością bardzo dużo. Teraz wybierzmy te, które będą zdobiły karty kalendarza.

Interesujący artykuł? Zatem nakłaniamy Cię, byś przeczytał nowe informacje z www (http://www.albedum.pl/aktualnosci/), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Wejdź więc w ten link.

Podział ten, mimo że niechronologiczny, pozwoli na przygotowanie ciekawego kalendarza z historią.

Podróżować jest bosko, śpiewa Kora. Czy nie byłoby cudownie, powracać myślami do wakacyjnych wojaży, w chwili? Powinniśmy zatem zamknąć nasze wspomnienia w fotokalendarzu, by móc przezywać je na nowo, nie wychodząc z domu.