Klimat skandynawski – rewelacyjny w starym budownictwie!

dom w stylu skandynawskim
Chcesz odnowić swoje mieszkanie w starym budownictwie? Nie podoba ci się jego obecny wystrój a nie masz konceptu, jak zrobić wnętrze po remocnie? Jest na to koncepcja! Rewelacyjnym wyjściem jest styl skandynawski! Czy dobrze wygląda w kamienicy?

meble w stylu skandynawskim
Z jakimi kolorami powinniśmy się zaprzyjaźnić? Po pierwsze z bielą, szarościami i beżami. Tu dominują jasne kolory, lekkość i prostota. Mocną czerwoną cegłę możemy delikatnie przygasić farbą w kolorze szarym lub beżowym. Nada to wnętrzu delikatności i subtelności.

Czego nie może zabraknąć w naszym mieszkaniu w kamienicy? Olbrzymiej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym klimatu skandynawskiego. Poza nią dużo miękkich poduch oraz mebli z wikliny. Krzesła są niemile widziane, optymalniej sprawdzą się pufy, w których będziemy mogli dodatkowo coś mieć. Inne meble to standardowe komody i regały. Powinny być naturalnym kolorze drewna lub pomalowane na kolor biały. Minimalizm przez duże M. Warto rozglądnąć się także za barwnymi chodnikami, obrusami, pledami. To wszystko nada lokalowi charakteru, zrobi się bardziej przytulnie. Co w oknie? Firanka i zasłonka: http://alena-firany.pl? Nie.

mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Styl skandynawski odrzuca tego typu dekoracje, gdyż przez okna (zobacz sprzedaż okien w Łagiewnikach) ma wpływać do pokoju ogrom światła. W starych domach najczęściej są duże okna, także optymalnie aby dochodziło do pomieszczenia jak najwięcej światła. Czy model skandynawski pasuje do kamienicy? Oczywiście. Zwyczajowo szare, nieodmalowane wnętrza, dzięki polepszeniom i kilku drobiazgom w klimacie skandynawskim nabiorą zupełnie innego charakteru. A czerwona cegła nie będzie już taka czerwona!

Więcej koncepcji możesz znaleźć na stronie: