Szafa umieszczona pod schodami – ciekawe metody na oszczędzenie miejsca

Po wybudowaniu wymarzonego domu, pozostaje nam odpowiednio wykończyć przestrzeń. Najczęściej posiadamy do dyspozycji jeszcze poddasze, które adaptujemy na część mieszkalną. Dlatego mamy także schody prowadzące na piętro. A pod nimi przestrzeń, którą z powodzeniem możemy wykończyć jako szafę.

szafka pod schodami

Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Zaanektowanie przestrzeni pod schodami jest optymalnym pomysłem szczególnie, gdy nasz dom nie jest duży, i nie mamy piwnicy. Szafę, którą stworzymy pod schodami możemy wtedy zastosować jako domową spiżarnię, bądź miejsce przechowywania narzędzi. Od nas zależy, czy wykonamy ją sami, czy zamówimy profesjonalistów, którzy wymierzą i dokładnie zaplanują jej wnętrze. Funkcjonalna szafa umiejscowiona pod schodami to sposób na oszczędzenie przestrzeni w naszym mieszkaniu.

szafki

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Markety budowlane i wnętrzarskie pozwalają nam jednak w tym momencie możliwości zrobienia takiej szafy samodzielnie.

Pragniesz wiedzieć więcej z tego ciekawego tematu? Zatem najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie idź dalej (https://sklepbdkoncept.pl/) i przenieś się do nowej strony.

Wystarczy mądrze wymierzyć środek, wymyślić jakie chcemy w środku mieć rodzaje szafek, drążków, bądź szuflad do wykorzystania. Każdą z półek rozrysowujemy na osobnej kartce, zastanawiamy się jakich haków i podpórek do podwieszenia będziemy potrzebować. Później idziemy do sklepu z płytami drewnianymi bądź pilśniowymi i składamy zamówienie na wycięcie konkretnych elementów. Dokupujemy śruby i inne metalowe elementy, które posłużą nam do montażu półek w środku. Najtrudniejsze będzie odpowiednie zaprojektowanie drzwiczek do szafy. Tu radzimy poradzić się fachowca.

Wnętrzarskie sklepy posiadają bardzo dużą gamę różnorodnych segregatorów do szaf. Dzięki temu wystarczy nam w środku zwykły drążek, na którym możemy powiesić materiałowe półki – znajdziemy wersję rozmiarowo do przechowywania butów, bluzek, spodni… Do wyboru, do koloru. Polecamy także kupić w pokrowce na droższe wierzchnie odzienie – będą niezwykle idealne przy przechowywaniu płaszczy, do których lubią przyczepiać się różnego rodzaju nitki.