Szafa umieszczona pod schodami – ciekawe metody na oszczędzenie miejsca

szafa - spiżarka pod schodami
Po wybudowaniu wymarzonego domu, pozostaje nam odpowiednio wykończyć przestrzeń. Najczęściej posiadamy do dyspozycji jeszcze poddasze, które adaptujemy na część mieszkalną. Dlatego mamy także schody prowadzące na piętro. A pod nimi przestrzeń, którą z powodzeniem możemy wykończyć jako szafę.

szafka pod schodami
Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Zaanektowanie przestrzeni pod schodami jest optymalnym pomysłem szczególnie, gdy nasz dom nie jest duży, i nie mamy piwnicy. Szafę, którą stworzymy pod schodami możemy wtedy zastosować jako domową spiżarnię, bądź miejsce przechowywania narzędzi. Od nas zależy, czy wykonamy ją sami, czy zamówimy profesjonalistów, którzy wymierzą i dokładnie zaplanują jej wnętrze. Funkcjonalna szafa umiejscowiona pod schodami to sposób na oszczędzenie przestrzeni w naszym mieszkaniu.

szafki
Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Markety budowlane i wnętrzarskie pozwalają nam jednak w tym momencie możliwości zrobienia takiej szafy samodzielnie. Wystarczy mądrze wymierzyć środek, wymyślić jakie chcemy w środku mieć rodzaje szafek, drążków, bądź szuflad do wykorzystania.

Czy zdziwił Cię prezentowany artykuł? Żeby zgłębić zagadnienie kliknij tu oraz poznaj więcej szczegółów (https://tendina.pl/poszewki-drukowane) – na pewno będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Każdą z półek rozrysowujemy na osobnej kartce, zastanawiamy się jakich haków i podpórek do podwieszenia będziemy potrzebować. Później idziemy do sklepu z płytami drewnianymi bądź pilśniowymi i składamy zamówienie na wycięcie konkretnych elementów. Dokupujemy śruby i inne metalowe elementy, które posłużą nam do montażu półek w środku. Najtrudniejsze będzie odpowiednie zaprojektowanie drzwiczek do szafy. Tu radzimy poradzić się fachowca.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej wskazówek tutaj dotyczących rozważanej w tym artykule kwestii. Te porady niewątpliwie także na długo zostaną w Twojej głowie.

Wnętrzarskie sklepy posiadają bardzo dużą gamę różnorodnych segregatorów do szaf. Dzięki temu wystarczy nam w środku zwykły drążek, na którym możemy powiesić materiałowe półki – znajdziemy wersję rozmiarowo do przechowywania butów, bluzek, spodni… Do wyboru, do koloru. Polecamy także kupić w pokrowce na droższe wierzchnie odzienie – będą niezwykle idealne przy przechowywaniu płaszczy, do których lubią przyczepiać się różnego rodzaju nitki.