Tapety, fototapety, czy malowanie ścian?

Malowanie ścian, fototapety czy też może tapety? Jaką możliwość wybrać ażeby aranżacja pomieszczeń w naszym domu była wyjątkową? Przy pomocy ścian można odprawić czary: stworzyć iluzję, iż salon jest wyższy, większy, ciekawszy, natomiast konkretne zabarwienia ścian mogą wpłynąć na nasz nastrój jak też na nasze samopoczucie.

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Kolory ścian a także ich zdobienia (dla przykładu naklejki na ścianę – polecane propozycje) spełniają dwie funkcje. Po pierwsze mają za zadanie udekorować pomieszczenie, po drugie aranżacja mieszkania ma nas często optycznie „oszukać” zwiększając przestrzeń. Głównymi sposobami ozdabiania wnętrz jest malowanie (sprawdź malowanie drewnianych mebli) ścian, oraz wykorzystanie tapety czy fototapety. Jaka alternatywa aranżacji wnętrza będzie najbardziej odpowiednia dla twojego mieszkania? Miej na uwadze, że wzorki na ścianach zmienią proporcje wnętrza. Poziome paski optycznie poszerzają, z kolei pionowe podnoszą sufit. A co z dużymi motywami tapet? Utarło się, że nie mają one wstępu do niedużych wnętrz. Burzymy tę regułę! Tapeta z kwiatowymi wzorami odnajdzie się także w M1. Starczy potraktować ją jak obrazek.

Jeżeli zdecydowałeś się na malowanie (sprawdź malowanie mebli laminowanych) ścian, zaś tynk jest nierówny bądź źle wykonano tynki gipsowe, nierówności można zakamuflować rozprowadzając farbę wałkiem z długim włosiem. Pozwalają one uzyskać subtelną fakturę maskującą nierówności ściany. Czasem, żeby uzyskać interesujący efekt, do odmalowania ściany zupełnie gładkiej wykorzystuje się wałki ze specjalnie strzyżonym włosiem. W takim przypadku nie tylko barwy ścian, lecz też ich faktura będą zwracały baczność.

Naklejki na ścianę w pokoju dziecięcym

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Naklejki ścienne to dobry pomysł na wzbogacenie aranżacji każdego rodzaju wnętrz. Możemy je wykorzystać jako naklejki na ścianę pokoju dziennego, alkowy, pokoju dziecinnego, a również kuchni i toalety. Możliwości jest naprawdę sporo, podobnie jak i projektów naklejek dostępnych w sprzedaży. Szeroki wybór motywów, rozmiarów, barw sprawi, iż na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie. Zastanów się jaki kolor w największym stopniu będzie pasował do twego wnętrza, dopasuj stosowny format naklejki na ścianę, a potem złóż zamówienie w markecie stacjonarnym lub internetowym. Możemy przebierać spośród całej masy wzorów a także barw czy samemu zaprojektować swoją własną, oryginalną nalepkę.