Umywalnia na poddaszu. Projekty toalet, praktyczne wskazówki

Toaleta na poddaszu musi być wygodna. Niestety zdarza się, iż gotowe projekty toalet nie spełniają oczekiwań. Naprowadzamy co uczynić, ażeby jedyny w swoim rodzaju klimat, jaki ma każda umywalnia na poddaszu, nie był jej wyłącznym plusem. Przeczytaj, jak urządzić przestrzeń mansardy, aby zaaranżować atrakcyjną i funkcjonalną łazienkę.

Mansarda to strefa domu zazwyczaj przeznaczona na sypialnie. Na łazienki zostaje już wtedy mało miejsca. Jakkolwiek toaletę na poddaszu trudniej wyekwipować niż alkowę. W sypialni łóżko uda się korzystnie postawić chociażby po paru próbach. Z kolei, raz postawioną ceramikę łazienkową bądź kabinę prysznicową niełatwo przestawić. Skosy są sporym utrudnieniem w aranżowaniu umywalni, dlatego dobre projekty łazienek są warte oddania im większej uwagi. Oglądając plan domku, trudno zorientować się, czy umywalnia na mansardzie będzie komfortowa, zaś jej urządzenie nie sprawi problemu.

Jeśli szukasz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem, tutaj też z pewnością jest dokładnie to, czego szukasz.

łazienka

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Umywalnia na poddaszu ogromnie często przysparza wiele problemów przy wykańczaniu. Niemniej jednakże producenci ceramiki łazienkowej wyszli konsumentom na przeciw i oferują wiele udogodnień, jakie możemy wykorzystać w łazience na poddaszu. Mamy między innymi możliwość zamówienia pod indywidualny rozmiar ścianek do kabiny prysznicowej, dzięki temu ulokowanie jej nawet pod dużą pochyłością nie będzie kłopotem; obniżone stelaże podtynkowe WC jak też bidetów – ledwo 80 cm wysokości – co umożliwia nam ich instalację przy niskich ściankach kolankowych itd.

Jeśli zaciekawiła Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link Aranżacja wnętrz aplusdesign a dowiesz się o wiele więcej danych, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Mansarda, to też pole do popisu dla architektów wnętrz. Plany umywalni na mansardzie są bardzo dobrze przemyślana. Tam wszelki wolny kawałek przestrzeni pod ukosami jest spożytkowany na praktyczne wnęki, półki, schowki, komody łazienkowe lub siedzenia. Łazienka na poddaszu, mimo że trudniejsza do zaaranżowania, przy zachowaniu wszelkich wytycznych dotyczących ergonomii i wygody korzystania, nie musi w niczym ustępować typowym wnętrzom umywalni.

Górny brzeg umywalki umieszczony jest na wysokości 85 cm od poziomu podłogi. Chociaż ścianka takiej wysokości starczy, żeby wisiała przy niej umywalka, wygodniej będzie jednakże, gdy jest trochę wyższa. Dopiero jednak ściana wielkości 190 cm pozwala na powieszenie nad umywalką lustra. Sytuując umywalkę w łazience na poddaszu, rezygnujemy zatem z przeglądania się w czasie mycia. Przed umywalką konieczna jest powierzchnia wielkości 2 m. Nad samą krawędzią umywalki może być nieco niżej, bowiem korzystając z niej, chylimy się. Konieczne będą też baterie zlewozmywakowe.