Urządzanie małej kuchni – czyli jak zrobić to z wyczuciem

kuchnia, meble kuchenne
W kuchni skupia się życie rodzinne. Startując od robienia posiłków, poprzez plotki przy kawie, aż po olbrzymie imprezy. Miejsca jest niewiele, ale właśnie to wnętrze, jako jedno z nielicznych tętni tak intensywnym życiem. Tutaj czuć każdy zapach.

kuchnia, wystrój, wnętrza
Autor: Franke
Źródło: Franke
Właśnie przez to niewielka kuchnia (rzuć okiem) i jej aranżacja jest bardzo istotna, aby przygotowywane przekąski smakowały jak najintensywniej. Wystarczy trochę kreatywności, aby wprawnie i ze smakiem wykończyć to małe wnętrze.
Ważnym elementem są meble. W małej kuchni (kliknij po szczegóły) nie mamy na nie zbyt sporo miejsca, dlatego najlepsze koncepcje będzie optymalne. Możemy przekabacić się na meble na wymiar, co będzie dobrym wyjściem.

Dzięki temu można uniknąć pozostawiania zbędnych przestrzeni, w których leżeć będzie kurz, a dzięki odpowiedniej aranżacji żaden kąt nie będzie ominięty. Stół nie zawsze jest niezbędny, bo przy niewielkiej kuchni często posiłki odbywają się w salonie. Szafki na przyprawy, czy przepisy nie powinny być schowane. Wszystko w zasięgu ręki, po to żeby zawsze bez trudności można je zabrać do ręki.

kuchnia, meble
Autor: PunkToad
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukujesz konkretniejszych koncepcji i opcji na wyposażenie niewielkiej kuchni? Zalecamy spojrzeć tutaj: – tekst zostanie okraszony oryginalnymi fotografiami gotowych aranżacji.

Gadżety. Nie rezygnujmy z firan i zasłon. Topowość na rolety była, ale odchodzi do lamusa. Nic nie zastąpi delikatnej firaneczki, która nada naszej niewielkiej kuchni powabu i urokliwości. Czego jeszcze potrzebuje Twoja małych wymiarów kuchnia? Sprawdź teraz: