W jaki sposób być eko?

Dziś, ażeby być eko, nie musimy zapisywać się do specjalnych zrzeszeń, chodzić na pikiety bądź wyruszać do państw proekologicznych.
Sam zdołasz zadbać o to, żeby twój dom, twe środowisko i rodzina było przyjazne dla środowiska naturalnego.

W jaki sposób? Oto nieco prostych pomysłów, w jaki sposób oszczędzić nie jedynie środowisko, ale i kilka złotych! Najlepsze w tych zasadach jest to, iż może je stosować każdy, bez względu na wiek, punkt zamieszkania czy wysokość zarobków. Rower w miejsce wozu. To działa nie wyłącznie na środowisko (albowiem nie wydzielasz szkodliwych spalin swym autem) ale także na kondycję.

Nasze kolejne wpisy są równie pociągające, jak ten. Zatem najedź na link tutaj blacha ołowiana cena i czytaj skrupulatne posty. Zapraszamy!

Ekotorba zawsze pod ręką. Jeżeli eko torba, to składana a także za każdym razem w torebce. Przyjaźń z secondhandem. Oj tak, wiele ciuchów, które dziś posiadam w szafie posiadało już swych właścicieli. I cóż z tego? Nie dosyć, że jestem szczęśliwą właścicielką jedynego egzemplarza to jeszcze płacę za nie grosze! Nieprzekonanym do sklepów z konfekcją używaną polecam wymianę ciuchami ze znajomymi. Zorganizowanie takowej wymiany ciuchowej to nie wyłącznie mnóstwo zabawy lecz także możliwość pozbycia się starych, za małych, niechcianych przez nas ciuszków, jakie niepotrzebnie zalegają w szafie. Off. Wszelkie sprzęty, nawet komp albo telewizor, wyłączamy z kontaktu, jeśli nie ma cię w domu dłużej aniżeli jeden dzień.

Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
balkon

Autor: Simon Turkas
Źródło: http://www.flickr.com
naklejki

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com

Pojemniki na odpady segregowane. Mimo, iż nie przed wszystkimi apartamentowcami stoją zbiorniki na makulaturę albo plastikowe butelki, możesz samemu się pofatygować do skupu oraz sprzedać puszki.

Choć mało zarobimy, lecz to naprawdę przysłuży się naszemu otoczeniu. Ekosprzątanie. Jak? Zamiast silnych chemicznie preparatów możesz używać wyrobów naturalnych.