W jaki sposób ciekawie zaaranżować dom?

Każdy dom powinien posiadać swój charakter. Niestety nie wszyscy ludzie posiadają smykałkę do urządzania wnętrz, dlatego też dość często zatrudniają fachowca, aby ich w tym wyręczył.

Tego typu profesjonalista musi mieć ukończone wyższe studia na wydziale architektura wnętrz i musi znać się na wielu różnorodnych dziedzinach nauki, takich jak: socjologia i psychologia.
Tego typu specjalista musi się ponadto wykazywać dobrze rozwiniętym wyczuciem artystycznym, co w konsekwencji powoduje, że wykonywane przez niego projekty charakteryzują się najwyższą klasą oraz estetyką. Specjalista który tworzy wystrój wnętrz posiada bogate doświadczenie w realizowaniu takich projektów oraz z pewnością podsunie niejeden ciekawy pomysł. Chodzi oczywiście nie tylko o ułożenie poszczególnych mebli czy zaproponowanie interesującej kolorystyki, ale również zaprojektowanie odpowiedniego oświetlenia, zatem wykorzystanie różnorodnych lamp przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Przykład cienkiej zasłonki

Autor: Michael S.
Źródło: http://www.flickr.com/photos/52477967@N00/365542069/
kominki

Autor: Christmas w/a K
Bardzo modny w ostatnim czasie jest wystrój domu oparty o dużo składników wykonanych z miedzi lub zachowanych w kolorze miedzianym. Pamiętając o tym projektant wnętrz może zastosować taki styl przy tworzonym przez swoją osobę projekcie. Wyniki ostateczne na pewno będą interesujące. Odmiennym pomysłem jaki mógłby być przez niego użyty jest zaprojektowanie domu utrzymanego w przyjemnej romantycznej aurze. Tego typu dom (domy z elementów prefabrykowanych) może przypominać np. czerwone kwiatki, przy czym ilość barw, jaka może zostać użyta aż zachęca do zastosowania bardziej rozbudowanej palety barw.

Kompozycja wnętrza może zostać utrzymana w barwach jakiejś wyznaczonej przez osobę zainteresowaną pory roku. Niezwykle ciekawe są barwy jesienne, zatem żółty i czerwony. Barwy okresu zimowego to naturalnie biały oraz niebieski albo błękit.