W jaki sposób ozdobić wnętrze na wiosnę

Wiosna już blisko, a tych, którzy nie mogą się doczekać jej przybycia, zachęcamy do subtelnej przemiany wnętrz. Po każdej zimie z tęsknotą czekamy na ciepłe promienie słoneczne i z niecierpliwością wyglądamy pierwszych symptomów wiosny.

Babie lato w salonie

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Jednakże zanim to nastanie, czeka nas jeszcze kapryśny okres przedwiośnia, kiedy to na zmianę – jest raz cieplej, a raz chłodno. Zanim wiosna zakwitnie za oknami, warto samodzielnie zadbać o stosowny wystrój i zaprosić ją do naszych mieszkań trochę wcześniej. Motywami głównymi ozdób na wiosnę powinny być: kwiecia, liście, motyle, jak też barwy: zielony, żółty a także barwy wiosennych kwiatów. Jedną z metod na ożywienie pomieszczeń będzie rozstawienie w mieszkaniu kolorowych szkieł dekoracyjnych np. .

Wieczorny nastrój pomogą rozświetlić girlandy kolorowych lampek. Na podłodze z kolei warto rozwinąć trójwymiarowy zielony kobierzec, przypominający świeżutką, wiosenną trawkę, z kolei w pokoju dziecinnym mniejsze dywaniki w kształcie motylków czy kwiatków. Aranżację tkaninami idealnie dopełnią barwne poduchy, zasłony lub rolety. Aby zatrzymać wiosenkę na dłużej, do dekoracji ścian warto użyć nalepek i malunków szablonowych. Nalepki z prezencjami kwiatów to wspaniałe dekoracje do domu – do domu bellemaison, przydadzą się do dekoracji każdego wnętrza w domu: począwszy od sypialni aż po pokój malucha.

szkło dekoracyjne

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki możemy przykleić tak na ściany jak też meble. Niektóre nadadzą się do wielokrotnego użytku, jeżeli więc nie będą się dobrze prezentowały w wybranym miejscu, można je bez trudu odkleić oraz nakleić w nowe miejsce. Na zakończenie wiosennego okresu nalepki ścienne można bez kłopotu usunąć, żeby zrobić miejsce na następne sezonowe ozdoby. Do ożywienia wnętrza starczy też rolka tapety. Na tle pastelowych barw wspaniale prezentują się barwne lub gładkie donice z wiosennymi kwiatami, takimi jak: hiacynty, żonkile i tulipany. Kwiatki wymienione są już dostępne nieomal w każdym sklepie ogrodniczym. Wszystkie te wyżej przytoczone dekoracje do domu spowodują, że już dzisiaj poczujemy woń i atmosferę wiosny oraz szybko zapomnimy o mroźniej zimie.