W jaki sposób przygotować stylowy chustecznik do toskańskiego wnętrza?

Chusteczki higieniczne, które są wyciągane z pudełka kartonowego, są w każdym mieszkaniu. Nabywamy je najczęściej w marketach, jednak pudełka, w które są one opakowane nie wyglądają za bardzo estetycznie.

jadalnia

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Niezwykle często są to zwyczajne pojemniki z wyglądającego nie za ciekawie kartonu z jakimikolwiek napisami lub we wzorki, które zazwyczaj nie pasują do wnętrza.
Żeby chusteczki zawsze wyglądały gustownie oraz modnie, musimy kupić chustecznik. Jest to doskonały dodatek dla osób, które lubią otaczać się ładnymi przedmiotami a takie pudełko może być bardzo interesującym elementem wyposażenia domu. Olbrzymią renomą mogą cieszyć się pudełka na chusteczki wyciągane, które ozdobione są metodą decoupage. Jest to technika, polegająca na przyklejaniu do różnych powierzchni wzorów, które zrobione są z papieru albo ze zwykłej chusteczki z papieru. Tego typu wzór pokrywany jest warstwami lakieru dopóty, póki on nie wtopi się zupełnie w przedmiot, na który go nakładamy. Tego typu wzór ma sprawiać wrażenie, jak gdyby był malowany. W taki sposób ozdobiony, wykonany z drewna chustecznik doskonale będzie komponować się z wnętrzami, które urządzone są w stylu rustykalnym, toskańskim albo prowansalskim.

Czy praktyczna propozycja (https://www.swiatnieruchomosci.pl/czym-jest-prawo-pierwokupu) może posiadać przydatne dane? Naturalnie, że tak! Sprawdź, wchodząc w link i przeczytaj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Znanymi wzorami na pudłach udekorowanych techniką decoupage to motywy kwiatowe i lawenda, które wpisują się doskonale we wspomniane aranżacyjne style.

wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Opakowanie drewniane z dziurką na chusteczki nabyć moglibyśmy w markecie z przyborami do decoupage. Może to być pudełko w kształcie prostokąta albo w kształcie kwadratu w zależności od chusteczek kupowanych przez nas zazwyczaj. W pierwszej kolejności należy pokryć całe pudełko białą akrylową farbką oraz poczekać aż całkowicie wyschnie.

Potem należy zaznaczyć ołówkiem od linijki miejsce, w którym będzie przyklejony wzór i tę część opakowania posmarować trzeba klejem. Następnie przyłożyć należy serwetkę do chustecznika oraz docisnąć ją delikatnie tak, żeby przykleiła się do niego.