W jaki sposób urządzić salon z pokojem stołowym? Interesujące aranżacje

Salon z jadalnią jest to połączenie, które ostatnimi czasy powraca do łask. Jak jednakże umeblować jeden pokój o dwóch przeznaczeniach?
Salon z jadalnią możesz zaaranżować na wiele sposobów.

Nawet w niewielkim pokoju możemy odseparować dwie strefy. Pokój stołowy w salonie możesz urządzić na zasadzie lekkiego przejścia czy kontrastu. Pierwsza możliwość będzie z pewnością bezpieczniejsza oraz częściej widywana. Druga wymaga trochę odwagi a także dobrego pomysłu. W obydwu sytuacjach każdej części pokoju warto poświęcić tak samo mnóstwo uwagi.
dzieci

Autor: Garneczki
Źródło: http://www.garneczki.pl
W aranżowaniu salonu z jadalnią najistotniejszy jest wybór podstawowych mebli, tj. sofa bądź krzesła. Sofa wskaże strefę wypoczynkową, zaś stół z krzesełkami strefę stołową. Zacznijmy od kanapy. To dokładnie ona w ogromnej mierze potrafi zdefiniować naszą przestrzeń. Jeżeli pokój jest mały, nie możesz poszaleć z jej rozmiarem. Sofa winna być dwu- najwyżej trzyosobowa. Stawiając kanapę pod ścianą pozyskamy otwartą, jednolitą powierzchnię. Zaś stawiając sofę w centrum pokoju, czytelnie wyodrębnimy dwie strefy. W ostatniej opcji znakomicie się sprawdza kanapa narożna. Za w ten sposób postawioną sofą w pokoju dziennym możemy ustawić dla przykładu komodę. Później kupujemy stół a także krzesła do pokoju stołowego. Do niewielkich pokoi lepszy będzie stół okrągły. Bezpiecznym podejściem w planowaniu salonu z jadalnią będzie z pewnością nabycie stołu jak też krzeseł z jednego zestawu. Jednak takowe komplety nie wyglądają atrakcyjne.

Lepiej wybrać do stołu krzesełka z innego kompletu, jednak w pokrewnej stylistyce. Możesz także zmieszać rozmaite rodzaje krzesełek, czy wprowadzić choć jedno odmienne.