Oszczędzające przestrzeń łóżeczka do pokoju dziecięcego.

Jeżeli ktoś śpi 1/3 swojego życia, musi sypiać wygodnie i budzić się wyspany. A do tego to jego spanie musi zajmować tyle przestrzeni, żeby móc pomieścić jeszcze inne umeblowanie, a po jego rozścieleniu móc swobodnie się ruszyć. Czy to jest wykonalne? Jak zorganizować sypialnię, aby była wygodna? Czy łóżka dwupiętrowe w pokoikach dziecięcych nadal są modne?

łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia sypialni dla rodziców jest stosunkowo prosta – poza łóżkiem dla dwojga musi mieścić dodatkowo jakąś szafę służącą za garderobę, może komódkę na bieliznę pościelową i to wszystko. Łóżka do sypialni są stosunkowo duże i komfortowe, nie muszą być składane, ale za dnia mogą być zaścielone. Sypialnia dorosłych ma określone funkcje i już. Jednakże pokoje dziecięce poza tym, że są dziecięcą sypialnią, najczęściej powinny mieć jeszcze dodatkowe miejsce na stolik do nauki, przestrzeń do zabawy i meble do porządkowania ubranek i zabawek i książek. Przy meblowaniu pokoju dla maluchów trzeba zdecydować się na pokojowe rozwiązania. Kiedy urządzamy pokoik dla dwójki dzieci, całkiem praktyczny wymiar mają łóżka dwupiętrowe – drewniane łóżka dwupiętrowe, ponieważ zajmują połowę miejsca. Ale modne są również tego typu zestawienia, iż łóżko jest do góry, a na dole przestrzeń do pracy – biurko albo kanapa czy inne siedzisko z miejscem na zabawki i książki. Modne są też łóżeczka dla dzieci z szufladą (na przykład: łóżeczka dla dzieci z szufladą).

Chcesz przeczytać więcej naszych artykułów? Fantastycznie! Spieszmy zatem poinformować Cię, że jesteśmy tutaj – wyszukasz nas w poniższym linku.

Całkiem funkcjonalne rozwiązanie w postaci szuflady umożliwia przechowywanie pościeli w trakcie dnia. Jeśli tych pojemników jest więcej, można zrobić z nich schowek na dodatkowe komplety poszewek albo ubranka dzieci.

spiące dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

Łóżeczka dla dzieci z szufladą są pomyślane w taki sposób, aby spożytkować przestrzeń pod łóżkiem jako schowek, ale można też znaleźć łóżko do sypialni dla maluchów, w którym szuflada otwiera się i staje się drugim łóżkiem – drewniane łóżko do sypialni. Zmodernizowane sposoby ułatwiają urządzeni pokoju tak, żeby był wygodny i funkcjonalny. Łóżko pełni rolę mebla wypoczynkowego, ale też skrzyni na zabawki czy małej garderoby, dzięki czemu do pokoju dziecka możemy ustawić mniejszą ilość mebelków i uniknąć wrażenia zagracenia, a pozostać przy kompletnym wyposażeniu. Posunięcie jest korzystne, zwłaszcza przy dwójce dzieci.