Mieszkaj komfortowo w inteligentnym domu

Razem z nastaniem XXI wieku weszliśmy w czasy nieustającego, dynamicznego ożywienia technologicznego. Nasze zwykłe życie ulepsza mnóstwo użytecznych urządzeń kierowanych przez systemy inteligentne. W ten mianowicie sposób zdążamy do osiągnięcia jak największego komfortu życia.

Stwierdzić trzeba, że coraz lepiej nam to wychodzi. Wystarczy spojrzeć na usługi proponujące zaprojektowanie tzw. inteligentnego domu.

Określenie inteligentny dom znaczy nic innego jak układ czujników, sensorów i części wykonawczych, powtarzających konkretne akcje na bazie zaprogramowanego algorytmu. Dziś systemy inteligentne pozwalają nam sterowanie zintegrowane, co umożliwia potem kontrolę wielu rodzajów urządzeń przy pomocy jednego klawisza. W konsekwencji, przy pomocy jednego klawisza możemy pozwolić sobie zarazem na sterowanie oświetleniem, jak i roletami czy ogrzewaniem. Istnieje przy tym możliwość, by sterowanie oświetleniem skonfigurować w dowolny sposób wedle własnego pomysłu za pomocą inteligentnej instalacji. Istotą tego typu systemów inteligentnych wydaje się być jedynie czujnik obecności, który zależnie od poruszania się i oświetlenia zewnętrznego jest zdolny samodzielnie zapalić światło.

sterowanie-oświetleniem-obrazek

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Sterowanie oświetleniem można w dowolny sposób ustawiać – . Systemy inteligentne poza tym ułatwiają zarządzanie żaluzjami i roletami antywłamaniowymi w zależności od oświetlenia słonecznego, chęci zamawiającego bądź pory dnia.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Jest nam miło. Pewnie wyrazisz chęć też przeglądnąć nowe zajmujące treści? Trzeba tylko najechać na hiperłącze do witryny i już.

Natomiast kierowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją umożliwia ddowlone kontrolowanie temperatury w określonych pokojach. Miłym dodatkiem, jaki oferują nam systemy – afg.poznan.pl/oferta/systemy-przewietrzania-230vac/35/cp-03-centrala-przewietrzania-23 – inteligentne jest możliwość sterowania urządzeniami audio i video, co z pewnością dobrze wpłynie na tworzenie stosownej do okoliczności szczególnej atmosfery w domu.

Systemy inteligentne kojarzą się nam z pewnością z luksusem i wielką wygodą. Intuicyjnie funkcjonujące czujniki zapewne przewyższają pod względem komfortu tradycyjne sprzęty i programy – zobacz. Jednakże zalety posiadania inteligentnego domu to nie tylko wielka wygoda, ale też oszczędność. Już samo kierowanie ogrzewaniem w wyraźny sposób ma wpływ na zminimalizowanie zużycia energii. Wobec tego, być może instalacja inteligentnych systemów w mieszkaniu okaże się inwestycją, która zaowocuje w przyszłości.